Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są faktycznie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o oryginalne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.