włoska restauracja w centrum Krakowa

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują równie pyszne dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są również nie tak typowe dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z wielu miejsc Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Obiad w charakterze włoskim koniecznie musi obejmować również wino. Lampka białego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. włoska restauracja Kraków centrum Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroki zestaw win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film