ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Wśród wielu województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i akademickim, ale też na wielu odmiennych obszarach. Staje się obszarem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Dobre przekształcenia w mieście.
Co godnego pochwały wypracowano w trakcie niedawnego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo wsparły rząd w tej materii finane EU, z których Kraków chętnie korzysta. Szybkie postępowanie w obszarze uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i nowe obiekty użyteczności publicznej.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Najczęściej pomijamy fakty, które nie są ściśle z nami związane. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie zbyt mało się dzieje. Natomiast Kraków zmienia się z każdym rokiem. Usprawnienia w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa filtrów przeciw hałasowi to tylko część zmian, które pozwalają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. Te miejsca inspirują turystów do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych projekty nie tyczą się jedynie ścisłego środka miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. Dlatego zamiast utyskiwać lecz zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą stolicą małopolski.
Prezydent Krakowa